Zahájení projektu Transfer českých znalostí: Mapování travních a lesních ekosystémů a hodnocení ekosystémových služeb v Černé Hoře

Dne 5. 11. 2014 byl v Podgorici zahájen projekt „Transfer českých znalostí: Mapování travních a lesních ekosystémů a hodnocení ekosystémových služeb v Černé Hoře“. Projekt je financovaný prostřednictvím UNDP Czech Trust Fund. Projektovými partnery GEOtestu, a.s. jsou Mendelova Univerzita v Brně a Lesprojekt východní Čechy, s.r.o.

Ve dnech 7. - 8. 11. se v černohorském městě Budva uskutečnila Regionální ministerská konference o udržitelném rozvoji organizovaná UNDP v Černé Hoře. V rámci výše uvedeného projektu měli projektoví partneři příspěvek v sekci Management přírodních zdrojů.

Součástí konference byl veletrh Innovation Fair, zaměřený na zelenou infrastrukturu. GEOtest zde prezentoval především přírodě blízké opatření jako nástroj ke snižování rizik povodní a sucha, ale také ostatní, zejména zahraniční aktivity. Prezentaci si vyslechl mimo jiné také ministr udržitelného rozvoje a cestovního ruchu, pan Branimir Gvozdenović.