Zahájení projektu „Rozvoj odpadového hospodářství v municipalitách Doboj a Maglaj“

Dne 17.10.2011 proběhlo v Doboji oficiální zahájení projektu „Rozvoj odpadového hospodářství v municipalitách Doboj a Maglaj“ financovaného z prostředků České rozvojové agentury.

Projekt bude probíhat do konce roku 2013 a jeho základními cíly jsou - příprava projektové dokumentace pro výstavbu regionální skládky, osvětová kampaň jak správně nakládat s odpady a technologická dodávka.

Při slavnostním zahájení byla předána první část technologické dodávky a to počítačové vybavení pro Doboj a Maglaj a podepsána Smlouva o spolupráci mezi realizátorem projektu společností GEOtest, a.s. a lokálním koordinátorem organizací LAG.

Ceremoniálu se účastnili - velvyslanec České republiky v Bosně a Hercegovině Tomáš Szunyog, obchodní rada velvyslanectví České republiky v Bosně a Hercegovině Vladimír Randáček, místopředseda Republiky Srbské p. Enes Suljkanović, starostové obcí Maglaj a Doboj Mehmed Mustabašić a Obren Petrović, Manažer projektu za GEOtest, a.s. Zdeněk Železný, ředitel společnosti  Geotest Sarajevo Damir Kasum, ředitelka organizace LAG Maja Mišić a Edin Arapović - pracovník kanceláře LAG v Maglaji.

Prohlédněte si televizní reportáže: