Viceprezident Republiky Srbské navštívil stánek GEOtestu na veletrhu ZEPS 2013

V úterý 1. října 2013 navštívil Enes Suljkanović, viceprezident Republiky Srbské, stánek společnosti GEOtest na 20. generálním veletrhu ZEPS v Zenici. V rámci prvního dne nejvýznamnějšího mezinárodního hospodářského veletrhu v Bosně a Hercegovině ředitel společnosti GEOTEST d.o.o. Sarajevo, Damir Kasum, prezentoval viceprezidentovi Suljkanovićovi, který je zároveň předsedou správní rady Lokální akční skupiny (LAG) regionu Doboj, nový projekt Zahraniční rozvojové spolupráce České republiky „Využití obnovitelné geotermální energie ve Městě Doboj“, který implementuje společnost GEOtest, a.s. ve spolupráci s LAG-em, Městem Doboj a sarajevskou pobočkou.

Projekt „Využití obnovitelné geotermální energie ve Městě Doboj“ je pokračováním dosavadní úspěšné spolupráce České rozvojové agentury, LAG-u, Města Doboj, českého a bosenského GEOtestu. Tento projekt zahrnuje komplexní geologický, hydrogeologický a geofyzikální průzkum území Města Doboj, na základě kterého budou určeny lokality pro vyvrtání geotermálních vrtů. V rámci projektu bude vytvořen 3D model geotermálních potenciálů v Doboji. Poté jsou plánovány aktivity, které se vztahují na připojení „ZŠ Svatý Sáva“ v dobojské obci Ševarlije na obnovitelný geotermální zdroj vytápění.

Na prezentaci byli přítomni představitelé velvyslanectví České republiky v Bosně a Hercegovině, J.E. Tomáš Szunyog, velvyslanec a Petr Kašička, obchodní rada, za Město Doboj Esmin Mahmutović, předseda zastupitelstva Města Doboj a za LAG regionu Doboj Maja Mišić, výkonná ředitelka.